Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

W dniu 17.11.2023 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków OROT

Miło nam poinformować, iż w dniu 17 listopada 2023 3. w Hotelu Mercure Opole odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Podczas zebrania, Zarząd OROT uhonorował odznaczeniami osoby, które nie mogły uczestniczyć w uroczystych obchodach naszego 20-lecia.

Tytuł Członka Honorowego odebrała Pani Ewa Rurynkiewicz, pełniąca w latach 2005-2007 funkcję Prezesa OROT. Ponadto, Pani Ewa otrzymała Odznakę Honorową Ministerstwa Sportu i Turystyki "Za zasługi dla Turystyki”.

Pani Ewa Rurynkiewicz to osoba, która przyczyniła się do powstania w 2003 roku Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, zasiadając w radzie programowej OROT jako przedstawiciel Zarządu Województwa Opolskiego. W latach 2005-2007 Pani Ewa Rurynkiewicz pełniła funkcję Prezesa Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W okresie 2002-2006 sprawowała funkcję Wicemarszałka Województwa Opolskiego i odpowiadała za sprawy turystyki. W życiu zawodowym podejmowała się różnorodnych wyzwań, które z powodzeniem realizowała. Była Kanclerzem Uniwersytetu Opolskiego, tworząc Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, stała się Fundatorką oraz Przewodniczącą Rady Fundacji „Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet”. Z jej inicjatywy i dzięki jej ogromnej determinacji powołano na Uniwersytecie Opolskim Kierunek Lekarski.

Medale za zasługi dla Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej otrzymali:

Pan Marcin Cwielong z Winnica Rodzinna Cwielong - Olszewski - wieloletni partner OROT, współzałożyciel Winnicy rodzinnej Cwielong-Olszewski w Balcarzowicach w powiecie strzeleckim. To lokalna winnica, działająca z tradycjami i w trosce o ludzi i środowisko. Produkowane w jego winnicy polskie wina są wysoko oceniane przez koneserów i krytyków. Winnica rozwija się prężnie, oferuje degustacje, zwiedzanie winnicy i noclegi. Pan Marcin to niezwykle charyzmatyczny pasjonat enoturystyki, do tego osoba udzielająca się w różnego rodzaju akcjach pomocowych i charytatywnych.

Pan Andrzej Kasiuraod 2010 roku Burmistrz Krapkowic, polityk i aktywny samorządowiec, zaangażowany we współpracę z OROT. Działacz Mniejszości Niemieckiej i członek Zarządu Województwa Opolskiego w trzech kadencjach.

Pan Hubert Kołodziej - Radny Sejmiku Województwa Opolskiego, działacz samorządowy, regionalny i społeczny. Zaangażowany Prezes Stowarzyszenia ,,Pokój”, członek rady Filharmonii Opolskiej oraz Muzeum Śląska Opolskiego. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Komisji Współpracy z Zagranicą, Turystyki i Promocji Regionu. Jak mówi o sobie ,,człowiek jest tyle wart ile daje innym”.

Wręczono także Dyplom dla zwycięzcy Plebiscytu National Geographic Traveler Poland Cuda Polski 2023.

Głosami internautów Nowym Cudem Polski w Województwie Opolskim została Twierdza Nysa!

Nagrodę w imieniu Gminy Nysa odebrał Pan Anatol Bukała, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Ochrony Zabytków.

 

Następnie przedstawiono projekt Uchwały nr 1/2023 Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej z dnia 17.11.2023 r. w sprawie wysokości składki członkowskiej oraz zasad jej pobierania na rzecz Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Uchwałę przyjęto jednogłośnie ilością 64 głosów.

Serdecznie dziękujemy za udział w zebraniu i przyjęcie Uchwały, której treść prezentujemy poniżej.

PDFUchwała 1 z 17.11.2023.pdf (582,36KB)

Krótka prezentacja

 

 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe