Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Za nami udział w kolejnych Dniach Polskich w Czechach

Za nami udział w kolejnych Dniach Polskich w Czechach.

Tym razem, dzięki fantastycznej współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Pradze prezentowaliśmy Województwo Opolskie w Ostrawie.

W sobotę 4 listopada 2023 r. Sala Centrum Pant wypełniła się do ostatniego miejsca (niektórzy chętni musieli nawet stać z tylu sali). Atrakcyjne prezentacje i debaty trwały od 14.00 do 19.40 czyli prawie 6 godzin!

Wszyscy goście i prelegenci byli na prawdę świetni i przeprowadzono wiele ciekawych rozmów. Plan wydarzenia Polska na weekend prezentował się następująco:

14.00–15.00 Województwo Śląskie

Gościem spotkania był Luděk Vašta – tłumacz, nauczyciel języka czeskiego w Hlovicach i przewodnik po kopalniach węgla kamiennego Guido i Queen Luisa w Zabrzu. Zorganizowano konkurs na weekendowy pobyt dla dwojga w samym centrum Katowic w czterogwiazdkowym Best Western Hotel Mariacki z własnym browarem.

 

15.30–16.30 Łódź

Gościem spotkania była Judita Matyášová – niezależna dziennikarka, badaczka i menedżerka kultury. Zorganizowano konkurs na weekendowy pobyt dla dwojga w czterogwiazdkowym hotelu DoubleTree by Hilton w centrum Łodzi.

 

17.00–18.00 Województwo Opolskie

Gościem spotkania była Urszula Kiraga – tłumaczka, przewodniczka i specjalistka w dziedzinie turystyki. Zorganizowano konkurs na weekendowy pobyt dla dwojga w butikowym Bajka Hotel & Resort, zlokalizowanym pośród pięknych opolskich lasów w Grodźcu.

 

18.30–19.30 Województwo Małopolskie

Gościem spotkania był Pavel Peč – anglista i polonista, nauczyciel w szkole średniej i tłumacz. Zorganizowano konkurs na weekendowy pobyt dla dwojga w czterogwiazdkowym hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA w Zakopanem.

 

Uczestnikom wydarzenia rozdano atrakcyjne nagrody, dostępne były także nasze przewodniki po Visitopolskie i ulotki naszych atrakcji turystycznych (oczywiście w wersji czeskiej), a także gadżety i regionalne słodkości.

Wierzymy, że taka promocja Regionu u naszych południowych sąsiadów jeszcze bardziej zwiększy ich zainteresowanie tym by właśnie Województwo Opolskie wybierać jako miejsce idealne do odpoczynku, z fantastycznymi miejscami godnymi odkrywania, no i oczywiście z fenomenalną  kuchnią , jaką oferują restauracje zrzeszone w Szlaku Kulinarnym Opolski Bifyj.

Dziękujemy za niezawodną współpracę Panu Dyrektorowi ZOPOT w Pradze Pavlowi Trojanowi, Hotelowi Bajka Hotel&Resort Restauracja w Grodźcu za przekazany voucher, a także Pani Urszuli Kiradze za świetną prezentację i dyskusję. 

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe