Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Za nami XIV Festiwal Opolskich Smaków

Tegoroczny Festiwal Opolskich Smaków odbywający się w dniach 25-27 sierpnia 2023 r. na Placu Kopernika w Opolu przeszedł już do historii.

W tym roku miłośnicy kuchni regionalnej oraz melomani już po raz czternasty spotkali się na placu Kopernika na tym wyjątkowym wydarzeniu. Przed Centrum Handlowym Solaris pojawiło się mnóstwo domków wystawienniczych z pysznościami lokalnych producentów i restauratorów. Swoją ofertę prezentowało też kilku członków OROT jak np. Muzeum Ceramiki "Tułowice po_Kolei", czy Nyskie Księstwo Jezior i Gór.

Na spragnionych dobrego jedzenia czekały także food trucki oferujące dania z różnych zakątków świata. Była to także świetna okazja do degustacji piw rzemieślniczych o unikatowych smakach i aromatach, które zostały stworzone przez małe browary z pasją i dbałością o najwyższą jakość.

Nie brakowało spotkań z pasjonatami gotowania i Szefami kuchni znanych restauracji należących do naszego Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj. Swoje popisowe dania prezentowały m.in. restauracje: Śtantin ze Starych Siołkowic, Bistro Finezja z Tułowic, Zamkowy Młyn z Krapkowic, Restauracje Hotelu Mercure Opole i De Silva Opole, Restauracja Opolanka z Opola.

Główną gwiazdą Festiwalu był pochodzący ze Śląska Kuba Tomaszczyk, najmłodszy w Polsce zwycięzca popularnego programu ,,MasterChef" oraz finalista ,,MasterChef Junior". 

Festiwal Opolskich Smaków to także liczne warsztaty kulinarne (ale i nie tylko) dla małych i dużych. Można było przygotować zdrowe, dietetyczne dania, dekorować smakołyki, przygotować ozdoby z wosku pszczelego. To także ciekawe panele dyskusyjne oraz świetna muzyka.

Organizatorami XIV Festiwalu Opolskich Smaków były: Miasto Opole, Centrum Handlowe „Solaris“ oraz Agencja „Craft Music“. Partnerzy wydarzenia to: Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A., Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, Lasy Państwowe, Zakład Komunalny w Opolu oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Wraz z nami wspólne stoisko zajmowali członkowie OROT: w piątek i w niedzielę Winnica Opole, a w sobotę Restauracja Zamkowy Młyn w Krapkowicach. Wierzymy, że udało nam się nam dotrzeć z ofertą naszego Szlaku do szerokiego grona odbiorców i poszerzyć ich wiedzę na temat produktów regionalnych i lokalnych, które mogli degustować dzięki produktom zakupionym przez OROT w ramach realizacji zadania realizowanego dzięki środkom pozyskanym z Samorządu Wojewodztwa Opolskiego "Promocja idei Opolskie ze Smakiem, produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych oraz Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj na mobilnych stoiskach OROT- edycja II".

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe