Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

WIELKIE ODKRYWANIE OPOLSZCZYZNY.ZGŁOŚ SWOJĄ PERŁĘ - NAGRODY CZEKAJĄ!

Takiego wymiaru Perły w Koronie jeszcze nie miały. Zapraszamy Państwa na Wielkie Odkrywanie Opolszczyzny - do głosowania na największe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne regionu aż w czterech kategoriach. Od dziś Można zgłaszac plebiscytowe kandydatury. Najciekawsze propozycje zostaną hojnie nagrodone. Laureat nagrody głównej może już pakować walizki.

Od Pereł w Koronie, wakacyjnej akcji zainicjowanej przed trzema laty przez naszemiasto.pl pod patronatem Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, przechodzimy do Wielkiego Odkrywania Opolszczyzny. W składzie powiększonym o Polską Organizację Turystyczną, która patronuje plebiscytom we wszystkich województwach.

„Wielkie Odkrywanie...” oznacza poszerzenie perłowej formuły. Podobnie jak w latach ubiegłych, kiedy wybieraliśmy największe atrakcje regionu (2008 r.), perły architektury i niezwykłe budowle (2009 r.) oraz najciekawsze zamki i pałace w woj. opolskim (2010 r.), głosować będziemy na dziesięć Pereł w Koronie, tym razem w kategorii „zabytki techniki”. Ponadto Państwa głosy będą ważyły o losach zwycięstwa w kategoriach: „miejscowość (gmina) z pomysłem na turystykę”, „największe wydarzenie” oraz „atrakcja turystyczna regionu”. Głosujemy w portalu naszemiasto.pl, a także – po raz pierwszy - za pomocą SMS-ów.

 

Najpierw jednak zadbajmy o dobrych kandydatów. Przygotowano listę kandydatur w kategorii „zabytki techniki”. Tu są propozycje – zabytki, ale nie tylko, bowiem nie brakuje na Opolszczyźnie starych obiektów przemysłowych, które zwykliśmy nazywać zabytkami, nie bacząc na to, czy w świetle prawa są nimi w istocie. Niektóre wciąż produkują, inne – przed laty zamknięte – czekają na ponowne zainteresowanie i lepszą przyszłość, być może w branży turystycznej. Niniejszą akcją chcielibyśmy zwrócić uwagę na problem wykorzystania industrialnego potencjału ziemi opolskiej, wierząc przy tym, że przedsięwzięcie na miarę Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego mogłoby udać także u nas.

Od dziś do 27 czerwca czekamy na Państwa zgłoszenia. Prosimy o nadsyłanie pod adres opole@naszemiasto.pl propozycji, które Państwa zdaniem powinny znaleźć się wśród kandydatów na regionalne Perły w Koronie. Za najciekawsze zgłoszenia w kategorii „zabytki techniki” będą nagrody - dla autora propozycji oraz zgłoszonej perełki, uhonorowanej miejscem na liście do głosowania. Oprócz przewodników i albumów od wydawnictwa Demart , a także suwenirów od OROT, szykujemy nagrodę niespodziankę dla miłośników podróżowania.

 

Zgłoszenie powinno zawierać:

- fotografię przedstawiającą zgłoszoną kandydaturę,

- kilka (ale może być więcej) zdań o kandydacie,

- oświadczenie następującej treści: „Oświadczam, że jestem autorem załączonych zdjęć (zdjęcia) i wyrażam zgodę na ich publikację w portalu naszemiasto.pl”, podpisane imieniem i nazwiskiem.

 

Pod tym samym adresem e-mail do 27 czerwca przyjmujemy Państwa zgłoszenia w kategoriach: „miejscowość”, „wydarzenie” i „atrakcja turystyczna” (zdjęcie, opis, zgoda na publikację). Nad wszystkimi propozycjami pochyli się kapituła złożona z przedstawicieli mediów i organizacji turystycznych – w każdej z trzech kategorii do etapu głosowania przechodzi po 10 zgłoszeń.

 

Głosowanie internetowe na 10 najciekawszych zbytków techniki, a także na kandydatów w trzech pozostałych kategoriach, ruszy w serwisie naszemiasto.pl w pierwszych dniach lipca. Głosujemy do końca wakacji. Wyborom towarzyszy konkurs czytelniczy z nagrodami za najciekawsze opinie o kandydujących perełkach. Równolegle głosować będzie można z pomocą SMS-ów. Już dziś zapraszamy do wakacyjnej zabawy.

 

Patronami akcji „Wielkie Odkrywanie Opolszczyzny. Perły w Koronie 2011” są: Polska Organizacja Turystyczna i Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, partnerem i fundatorem nagród dla Czytelników – wydawnictwo Demart.
 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe