Polecamy

 

 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ
 • RS
 • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

RUSZYŁA 14 EDYCJA KONKURSU NA NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO – CERTYFIKAT OROT 2023

Miło nam poinformować, że właśnie ruszyła kolejna, XIV edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2023!!!

plakat 2023 z patronatami.png

Jest to etap regionalny jubileuszowej XX edycji ogólnopolskiego konkursu realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT.

Warto przypomnieć, że w latach poprzednich laureatami Certyfikatu POT zostały m.in.: Zamek Moszna, Muzeum Polskiej Piosenki, Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie i zainicjowany i administrowany przez OROT Szlak Kulinarny Opolski Bifyj.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie sięgnął nawet po najwyższy laur - Złoty Certyfikat POT!

 

 Zgłoszenia można składać za pomocą aplikacji internetowej https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/

 

 Na zgłoszenia czekamy do 28.07.2023 r.

 

PDFRegulamin XIV edycji Konkursu_2023_OROT.pdf (487,25KB)

 

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Notatka prasowa:

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna w roku swojego 20-lecia działalności organizuje Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2023 – Certyfikat OROT”, który ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację. Jest to już czternasta edycja Konkursu.

Celem konkursu jest wspieranie wszelkich inicjatyw regionalnych i lokalnych, a w efekcie tworzenie i udoskonalanie funkcjonującej już bazy ofert turystycznych. Konkurs stanowi integralną część ogólnopolskiej akcji przyznawania Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego. 

Etap regionalny, za którego przebieg i organizację odpowiada Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, wyłoni maksymalnie pięciu laureatów. Kategorie, w których można zgłaszać produkty to:

 • wydarzenie cykliczne,
 • pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna,
 • obiekt,
 • szlak,
 • miejsce.

Spośród zwycięzców, Kapituła wybierze maksymalnie trzech  (w tym jednego do konkursu dla internautów), którzy zgłoszeni zostaną do etapu ogólnopolskiego oraz jeden produkt do kategorii Turystyczne Odkrycie Roku.

W roku jubileuszowym 20-lecia OROT wyniki etapu regionalnego konkursu planujemy ogłosić w trakcie uroczystej Gali 20-lecia OROT, którą planujemy zorganizować w Zamku Moszna 13 września 2023 r.

Obchodom 20-lecia OROT towarzyszyć będzie szereg dodatkowych atrakcji i wydarzeń, na czele z Konferencją Turystyczną współorganizowaną z Polską Organizacją Turystyczną (szczegółowe informacje zostaną przekazane w terminie późniejszym).

W tym roku zwycięzcy konkursu otrzymają także zupełnie nowe statuetki dla Najlepszego Produktu Turystycznego, które powstają w ramach współpracy OROT z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, o czym informowaliśmy tutaj.

Wszystkich naszych patronów medialnych prosimy o rozpowszechnianie tej informacji, aby jak najszersze grono odbiorców miało szansę zgłosić do konkursu swój produkt turystyczny !

Patronem Honorowym Konkursu jest Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła. 

PDFplakat 2023 z patronatami.pdf (4,77MB)

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe