Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Ruszył plebiscyt „Cuda Polski 2023” National Geographic Traveler

Ruszył plebiscyt „Cuda Polski 2023” National Geographic Traveler

Redakcja National Geographic Traveler wspólnie z czytelnikami wybiera nowe „Cuda Polski 2023”. Przez trzy tygodnie użytkownicy z całej Polski będą głosować na najbardziej atrakcyjne, zaskakujące i warte odwiedzenia miejsca w każdym województwie.

Zależy nam na wpieraniu lokalnej turystyki i odkrywaniu ciekawych, często nieznanych miejsc w Polsce. Wspólnie z czytelnikami chcemy wytypować nietuzinkowe miejsca przyciągające ludzi, które zostaną uznane za nowe Cuda Polski 2023. Miejsca, które staną się inspiracją do ich odwiedzenia i zachętą do zboczenia z utartego szlaku.

„Od lat w National Geographic Traveler pokazujemy najpiękniejsze miejsca w Polsce i udowadniamy, że Polska jest najfajniejsza. Szukamy miejsc niebanalnych, zachwycających architekturą, historią, ale też takich w które tchnięto nowe życie. Nie zapominamy oczywiście o zachwycającej naturze. Odnajdujemy też niezwykle ciekawe festiwale i szlaki. Polska się zmienia na plus, dlatego właśnie ogłosiliśmy plebiscyt Cuda Polski 2023. Chcemy, żeby to nasi czytelnicy zdecydowali, które miejsca zasługują na ten tytuł”- mówi Michał Cessanis, redaktor prowadzący National Geographic Traveler.

Po zebraniu rekomendacji nadesłanych z regionów redakcja National Geographic Traveler dokonała oficjalnych nominacji. Wyłoniono 48 kandydatów do tytułu „Cuda Polski 2023”. Na liście znalazły się obiekty, szlaki, punkty widokowe, miejsca naturalne, ale też całe dzielnice czy ogrody. Często to miejsca nieoczywiste, często poza utartymi szlakami, niedawno odnowione lub niedawno dostrzeżone. Zależy nam na tym, żeby każdy - nawet najbardziej wytrawny podróżnik - znalazł w nich coś dla siebie.

Głosowanie potrwa do 16 lipca. A już 24 lipca poznamy 16 nowych Cudów Polski 2023 roku! Po jednym w każdym województwie.

Wyniki opublikowane zostaną w serwisie national-geographic.pl i wówczas szerzej przyjrzymy się każdemu zwycięzcy na łamach prasowego wydania jesiennego Travelera.

 

Nominowani w plebiscycie „Cuda Polski 2023” National Geographic Traveler z Województwa Opolskiego:

 

Twierdza Nysa

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Park Nauki i Rozrywki Jurapark Krasiejów

Zapraszamy do głosowania: www.national-geographic.pl/cuda-polski

Cuda Polski Mailingi v1.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe