Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

W dniach 21-23 marca br. intensywnie promowaliśmy atrakcje turystyczne województwa opolskiego w Czechach.

W dniach 21-23 marca 2023 r. trzyosobowa delegacja pracowników Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, płynnie posługująca się językiem czeskim, wraz z Panem Pawłem Szymkowiczem, Członkiem Zarządu OROT promowała atrakcje turystyczne województwa opolskiego w Czechach.
Organizatorem ROADSHOW Praga – Brno – Ostrawa, skierowanego do czeskich dziennikarzy i touroperatorów był Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Pradze, z którym OROT owocnie współpracuje.

 

Pierwszego dnia, w Ambasadzie RP w Pradze nasz pracownik - Pan Adam Krzyżanowski przedstawił przygotowaną w języku czeskim prezentację oferty turystycznej województwa opolskiego, za którą otrzymał gromkie brawa. 
Każdego dnia, po prezentacjach przygotowanych przez polskie regiony odbywało się losowanie nagród w loterii wizytówkowej, w której do wygrania były m.in.: noclegi w Zamku Moszna, Hotelu Szara Willa w Opolu, Hotelu Mercure w Opolu, Hotelu Weneda w Opolu, Hotelu DeSilva Opole, Hotelu Zamkowy Młyn w Krapkowicach, a także wejściówki do naszych atrakcji: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Muzeum Ziemi Kozielskiej, Muzeum Sztuki Sakralnej w Ligocie Dolnej pod Górą Św. Anny, Fabryki Robotów, Wieży Piastowskiej w Opolu, Zamku Górnego w Opolu, Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Do rozlosowania były także gadżety przekazane przez naszych członków: Miasto Opole i Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.
Codziennie każdy z przybyłych gości otrzymywał od nas torby pełne informatorów o naszym województwie oraz upominki kulinarne: miody przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, czekoladki z Nyskiego Księstwa Jezior i Gór, markizy otrzymane z Gminy Nysa, a także piwo regionalne z Książęcego Browaru w Nysie.

 

Drugiego dnia zachęcaliśmy kolejną grupę dziennikarzy i touroperatorów do odwiedzania naszego Regionu w Brnie, a Pan Paweł Szymkowicz dodatkowo wręczył Konsulowi Honorowemu RP w Brnie przygotowany przez OROT upominek.
 

Trzeciego dnia zawitaliśmy do Ostrawy, do Konsulatu Generalnego RP. To był prawdziwie OPOLSKI dzień! Nie tylko za sprawą świetnej prezentacji przygotowanej i przedstawionej przez Pana Adama, ale także za sprawą wyśmienitej opolskiej kuchni. 
Przybywający na spotkanie goście już na samym wejściu degustowali nasz regionalny produkt, czyli Śmietankówkę Oleską. Następnie czescy touroperatorzy, dziennikarze, przedstawiciele telewizji, a także Pani Konsul Izabella Wołłejko-Chwastowicz, mieli możliwość spróbowania naszych regionalnych win z Winnicy Rodzinnej Cwielong - Olszewski i Pałacowej Winnicy Godyla. Przekazaliśmy także wszystkim przybyłym na spotkanie gościom regionalne piwo z etykietą Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj. Zwieńczeniem dnia była kolacja regionalna, przygotowana przez członka Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj - restaurację Dębowy Gościniec z Hotelu Dębowe Wzgórze Wellness & Spa w Pokrzywnej. Na kolację składały się takie dania jak rolada śląska z kluskami śląskimi, modrą kapustą i sosem, Śląski Żurek na Maślance podawany w chlebku, panierowany Karp z Niemodlina, Pańczkraut. Do tego tradycyjne i regionalne dodatki: smażony ser z kminkiem, harynki w cebulowej zołzie, Krupnioki z Górek, żymloki, leberwursty, presswursty, regionalne sery z Obrowca, wędliny ze Strzeleczek i oczywiście wędzony Karp, który wzbudził wyjątkowy zachwyt gości. Nie brakowało też opolskich słodkości: Kołocza Śląskiego, Szpajzy Cytrynowej, Anyżków czy maślanych ciastek z maszynki. Kolacja przygotowana była do perfekcji za sprawą właścicielki Hotelu Dębowe Wzgórze Pani Agnieszki Żurakowskiej, która osobiście z największą starannością wszystkiego dopilnowała.  

To był intensywny czas, ale po rozmowach z naszymi czeskimi partnerami wiemy już, że było warto. Udało nam się bardzo dobrze zaprezentować walory turystyczne i ogromny potencjał regionu naszym południowym sąsiadom. Wpływają do nas pierwsze maile i zapytania odnośnie wycieczek po regionie dla czeskich dzieci i młodzieży. Oferta przez nas przedstawiona była bardzo atrakcyjna i spodziewamy się wielu takich zapytań.
Dziękujemy za owocną współpracę Zagranicznemu Ośrodkowi Polskiej Organizacji Turystycznej w Pradze z Dyrektorem Panem Pawłem Trojanem na czele i niezawodną Panią Barbarą Herzą.
Dziękujemy także Marszałkowi Województwa Opolskiego Panu Andrzejowi Bule, a także Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Opolskiego za pomoc przy organizacji wyjazdu.
Dziękujemy również wszystkim członkom naszego Stowarzyszenia, którzy przekazali na ten cel gadżety, prezenty i regionalne specjały.

 
 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe