Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Pomoc dla branży turystycznej konieczna!

Pomoc dla branży turystycznej konieczna! 

W piątek 30 października 2022 r. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna na czele z Panem Stanisławem Rakoczym Prezesem OROT oraz Panem Piotrem Mielcem Dyrektorem OROT zorganizowała wspólną konferencję prasową z Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego - IGHP- Region Opolski i Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, dotyczącą dramatycznej sytuacji branży turystycznej w obliczu, inflacji i sytuacji gospodarczej w kraju.
Przez dłuższy czas zbieraliśmy informacje od przedsiębiorców turystycznych z terenu województwa opolskiego. Wspólnie przedstawiliśmy główne bolączki sektora hotelarstwa i gastronomii, które sprowadzają się do drastycznych wzrostów cen prądu, gazu, żywności, usług świadczonych przez kooperantów, co przekłada się na wzrost cen usług turystycznych i gastronomicznych, a w konsekwencji znacznie mniejszą liczbę gości. 
Branży turystycznej udało się przetrwać pandemię COVID-19. Obecnie jednak, bez wsparcia zewnętrznego, przedsiębiorcy z sektora turystycznego sobie nie poradzą.  Dlatego przekazaliśmy wspólnie listę bardzo konkretnych propozycji zmian w przepisach. Zostaną one zawarte w piśmie do Prezesa Rady Ministrów - Mateusza Morawieckiego.
Dziękujemy za obecność Pani Agnieszce Żurakowskiej Dyrektor Regionalnej IGHP Polska oraz właścicielce Hotelu Dębowe Wzgórze Wellness & Spa, a także Panu Marszałkowi Województwa Opolskiego Zbigniewowi Kubalańcy. 

 

Fot. UMWO, Radio Doxa

konferencja 30.10.2022.jpeg

konferencja 30.10.2022.jpg 2.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe