Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Dużymi krokami zbliżają się dożynki gminne w Lubszy !

Dożynki w gminie Lubsza w tym roku odbędą się 27 sierpnia na placu przy basenie w Lubszy.

Święto plonów rozpocznie się okolicznościową mszą świętą o godzinie 13.00 w lubszańskim kościele NNMP. Po nabożeństwie uroczysty korowód (m.in. z dożynkowymi koronami) przejdzie na teren imprezy. Tam, na placu przy basenie, o godzinie 15.00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie dożynek. Dokona tego Bogusław Gąsiorowski, wójt gminy Lubsza. Wtedy też odbędzie się ceremonia przekazania chleba oraz oficjalne rozpoczęcie Gminnego Konkursu Koron Dożynkowych - prace poszczególnych sołectw z terenu gminy oceniać będzie specjalna komisja.

Następnie, około godziny 16.00, rozpocznie się część artystyczna. Najpierw publiczności zaprezentuje się działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy zespół „Bożenki”. Po nim, o godzinie 16.00 na scenie pojawi się brzeska grupa „Duet Apasjonata”. Godzinę później nastąpi rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Koron Dożynkowych. Dla laureatów, ale nie tylko – bo również dla wszystkich pozostałych uczestników rywalizacji – przewidziane są nagrody pieniężne. O godzinie 19.00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – grupa „Jambo Africa”, o od godziny 20.30 do 1.00 publiczność do zabawy zaprosi DJ Paweł Krzykowski.

W trakcie dożynek nie zabraknie również innych atrakcji, zarówno da dzieci, jak i dorosłych. Na najmłodszych czekać będą m.in. bezpłatne dmuchańce, kule wodne, malowanie twarzy i zabawy z animatorem. Dla wszystkich będzie tradycyjna darmowa grochówka. Na miejscu będą oczywiście także inne stoiska – m.in. gastronomiczne, czy z zabawkami. Przewidziane są także konkursy dla publiczności.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Lubsza i nie tylko na nasze dożynki – mówi wójt Lubszy Bogusław Gąsiorowski. – To tradycyjne podziękowanie dla rolników za trud włożony w zbiór tegorocznych plonów, a jednocześnie świetna zabawa i różnorodne atrakcje.

Plakat Dożynki 22 Lubsza.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe