Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Przed nami Muzyczna Uczta w Pokoju

Serdecznie zapraszamy na 19. Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju, który rozpocznie się w Boże Ciało, czyli już w najbliższy czwartek (16.06.2022 r.) o godz. 16:00 w Kościele Ewangelickim w Pokoju.

Dodatkowo, organizatorzy zapraszają na koncert z okazji Dni Kultury w gminie Pokój.

Głównym celem wydarzenia jest prezentacja twórczości wybitnego niemieckiego kompozytora romantycznego i pianisty Carla Marii von Webera, który na przełomie 1806 i 1807 roku gościł na zaproszenie dworu Württembergów w dawnym Carlsruhe (obecnie Pokoju), gdzie napisał swoje dwie symfonie. Pobyt w Pokoju był również inspiracją do stworzenia opery „Wolny strzelec” („Freischütz”).

Ideą festiwalu jest także promocja zabytkowego parku w Pokoju, który ze względu na walory przyrodnicze i historyczne stanowi ogromną i wciąż jeszcze niedocenianą atrakcję Opolszczyzny, a przede wszystkim wielkie dziedzictwo kulturowe byłych i obecnych mieszkańców Pokoju.

W XIX wieku Pokój był przodującym w regionie centrum życia kulturalno-artystycznego. Park, który lata swej świetności przeżywał w czasach, gdy ród Württembergów utrzymywał Pokój jako swoją rezydencję, należy do jednych z najwybitniejszych i najwcześniejszych kompozycji parkowych środkowoeuropejskich.
 

Festiwal Webera Pokój 2022 Program.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe