Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT PN. PRZEWODNIK TERENOWY PO WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

W dniu 05.03.2011 r. w Restauracji „Venezia” w Opolu, odbyła się konferencja podsumowująca projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Przewodnik terenowy po województwie opolskim”. Przybyłych gości (uczestników kursu, przedstawicieli Gmin, branży turystycznej) przywitała Pani Lidia Czurlok, przedstawiciel Zarządu Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Następnie Dyrektor OROT – Pan Piotr Mielec – w swojej prezentacji pokazał jak przebiegał cały kurs trwający 8 miesięcy, a dyrektor szkoły językowej Poliglotus – Pan Tomasz Górski, podsumował zajęcia językowe, w których mieli możliwość uczestniczyć przyszli przewodnicy. Konferencję zakończyło wystąpienie przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego – Pana Bartosza Ostrowskiego, kierownika referatu turystyki, który pokazał w jaki sposób można wykorzystać potencjał przewodników i jak ważna jest to grupa zawodowa dla każdego regionu.
         Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej mogła zorganizować profesjonalny kurs przewodnicki, wzbogacony o naukę języka obcego innowacyjną metodą ACCUEIL. Kurs skierowany do mieszkańców Opolszczyzny, przeprowadzono na podstawie programu szkolenia dla kandydatów na przewodników turystycznych ustalonym w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 17 stycznia 2006 roku w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek. Tym samym, wszyscy uczestnicy brali udział w 171 godzinach zajęć teoretycznych, podczas których pogłębiali swoją wiedzę m. in. z zakresu historii, geografii, przyrody, środowiska i terenoznawstwa Polski z naciskiem na elementy typowe dla województwa opolskiego. Przygotowanie praktyczne do wykonywania zawodu przewodnika wraz z poznaniem atrakcji turystycznych Śląska Opolskiego, zapewnił im udział w 85 godzinach wyjazdów studyjnych. Podniesienie kwalifikacji w zakresie znajomości języka obcego (do wyboru: nauka języka angielskiego lub niemieckiego) zapewniono uczestnikom podczas 120 godzin zajęć prowadzonych przez szkołę językową POLIGLOTUS z Opola. Ostatecznie cały kurs ukończyło 58 osób, w tym 38 kobiet i 20 mężczyzn.
         Celem konferencji była szersza prezentacja przyszłej kadry przewodnickiej, która w przyszłości będzie promować walory turystyczne Śląska Opolskiego w kraju i za granicą.
Przed uczestnikami projektu jeszcze jeden, najważniejszy test – zdanie państwowego egzaminu na przewodnika terenowego po województwie opolskim. Egzamin jest zawsze wymiernym sprawdzeniem poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej, którą każdy zdobywał podczas trwania zajęć w ramach kursu oraz dokształcając się także we własnym zakresie.


          Wszystkim uczestnikom, trenerom oraz tym, którzy wspomagali przeprowadzenie całego przedsięwzięcia, życzymy powodzenia i wielu sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym.

 DSC02972.jpegDSC02974.jpegDSC02975.jpegDSC02979.jpeg

DSC02982.jpegDSC02983.jpegDSC02986.jpeg

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe