Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

WIZYTA NIEMIECKICH TOUROPERATORÓW NA OPOLSZCZYŹNIE

W dniu 11.12.2010 r. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowała na terenie województwa opolskiego wizytę studyjną dla przedstawicieli ponad 30 niemieckich biur podróży i firm autokarowych.

Podczas krótkiego pobytu na Śląsku Opolskim grupa touroperatorów miała możliwość zapoznania się z wieloma atrakcjami turystycznymi Regionu. W pierwszej kolejności goście zwiedzili Bazylikę, Klasztor i Dom Pielgrzyma na Górze Św. Anny, a następnie udali się do Kamienia Śląskiego, gdzie po poczęstunku zwiedzili Pałac oraz Sanatorium "Sebastianeum Silesiacum". Kolejnym punktem programu był typowo śląski obiad przygotowany przez Restaurację "Venezia", która mieści się w Opolu, przy ul. Szpitalnej 13. Po obfitym obiedzie goście otrzymali pamiątki, foldery oraz informatory promujące województwo oraz Stolicę Regionu - Opole. Pokrzepieni obiadem uczestnicy imprezy udali się na zwiedzanie miasta Opola - głównie Rynku i okolicznych zabytków. Grupa przedstawicieli touroperatorów wysłuchała także krótkiej prezentacji na temat Muzeum Wsi Opolskiej - Skansenu w Bierkowicach.

 Celem przygotowanej wizyty było przybliżenie niemieckim touroperatorom Śląska Opolskiego, jako Regionu atrakcyjnego turystycznie, wielokulturowego, przyjaznego gościom z Niemiec oraz województwa, posiadającego duży potencjał rozwojowy w dziedzinie turystyki. Zwłaszcza, iż do tej pory Śląsk Opolski nie był licznie prezentowany w ofertach przyjazdowych do Polski, przygotowywanych przez niemieckie biura podróży. Część z osób biorących udział w wizycie studyjnej zapowiedziała już podczas zwiedzania, iż we własnych katalogach umieszczą ofertę związaną z Opolszczyzną. Każda z tego typu wizyt, w sposób bezpośredni ma szansę przełożyć się na wymierne korzyści dla rodzimej branży turystycznej: właścicieli obiektów noclegowych, gastronomicznych i atrakcji turystycznych z terenu województwa. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna będzie organizowała w 2011 roku kolejne tego typu imprezy. W roku bieżącym gościliśmy już ekipy m.in. z: Republiki Czeskiej, Japonii i Rosji.

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe