Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

11.09.2021 r. odbyła się pierwsza wycieczka szkoleniowa w ramach organizowanego przez OROT kursu

RPO+OP+EFRR.jpeg

 

W sobotę 11 września 2021 r. uczestnicy Kursu na przewodników turystycznych po województwie opolskim - Latarników Dziedzictwa odbyli pierwszą wycieczkę szkoleniową.

Wszyscy uczestnicy świetnie przygotowali się do swoich zadań. Dzięki dobrej atmosferze i pogodzie uczestnicy kursu wrócili zadowoleni i nie mogą doczekać się kolejnych zadań praktycznych. Kurs realizowany jest we współpracy z Almatur Opole, w ramach projektu "Zachowanie dziedzictwa kulturowego architekta Karla Friedricha Schinkla w gminie Popielów- renowacja zabytkowego kościoła w Kurzniach i działania edukacyjno-informacyjne w województwie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Głównym projektodawcą jest Gmina Popielów, partnerem projektu jest nasze stowarzyszenie.

Podczas pierwszej wycieczki szkoleniowej uczestnicy kursu odwiedzili miejsca związane z postacią patrona kursu, architekta Friedricha Schinkla oraz inne ważne turystyczne miejsca na mapie województwa: Gmina Ozimek, Gmina Leśnica, Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych, Strzelce Opolskie, Stowarzyszenie Kraina św. Anny, Restauracja Ratuszowa Strzelce Opolskie, Góra Św. Anny - Wspaniały zakątek Górnego Śląska 

Poniżej relacja zdjęciowa z wizyty

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe