Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Stowarzyszenie Park i Dworek w Komornie nowym członkiem OROT

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 24 maja 2021 r. odbyło się (w formule online) posiedzenie Zarządu Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Decyzją Uchwały nr 3/05/2021 Zarządu OROT z dnia 24.05.2021 r. w sprawie przyjęcia nowych członków Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, szeregi naszej organizacji  zasilili:

 

  1. Stowarzyszenie Park i Dworek w Komornie
  2. Winnica Rodzinna Cwielong - Olszewski, Balcarzowice

       oraz jeden członek indywidualny.

Stowarzyszenie Park i Dworek w Komornie położone w Gminie Reńska Wieś dba o zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, wpisanego do rejestru ochrony zabytków zespołu dworsko-parkowego Komorno z osiemnastowiecznym dworem klasycystycznym datowanym na rok 1760.

To wyjątkowe miejsce znajduje się w pięciohektarowym parku krajobrazowym ze wspaniałymi okazami starodrzewu w ilości ponad 1.000 drzew piennych reprezentowanych przez 35 gatunków liściastych i 8 iglastych, w tym liczne, rzadkie okazy. Park krajobrazowy został założony około 1800 roku i przekształcony w park romantyczny z 1858 roku, o nieregularnym układzie ze stawem, na którym znajduje się sztuczna wyspa. W parku  znajdują się trzy prawnie chronione pomniki przyrody: dwa rozłożyste platany klonolistne  (Anna Maria i Witold) oraz lipa drobnolistna (Sophie).

Zapraszamy na stronę internetową Stowarzyszenia: http://komorno.pl/ oraz fanepage FB: fanepage na FB

 

Serdecznie Państwa witamy!

Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie i liczymy na dobrą i owocną współpracę w zakresie rozwoju turystyki w naszym regionie!

Dworek Komorno witacz.png

 

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe