Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Działania OROT w projekcie „Zachowanie dziedzictwa kulturowego architekta Karla Friedricha Schinkla(...)"

29.05.2021 r. rozpoczął się Kurs Przewodników Turystycznych – Latarników dziedzictwa Kulturowego m.in. w zakresie działalności architekta K. F. Schinkla na terenie województwa opolskiego oraz obiektów które, zaprojektował, a także tworzonego szlaku jego imienia.

Kurs jest realizowany w ramach projektu  pn. „Zachowanie dziedzictwa kulturowego architekta Karla Friedricha Schinkla w gminie Popielów – renowacja zabytkowego kościoła w Kurzniach i działania edukacyjno-informacyjne w województwie opolskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 Umowa o dofinansowanie  nr RPOP.05.03.01-16-0023/19-00. Liderem Projektu jest Gmina Popielów.

Kursantów przywitała Pani Agnieszka Okupniak – Wiceprezes Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, inauguracyjny wykład „Metodyka i etyka przewodnictwa” prowadził Pan Anatol Bukała - doświadczony przewodnik terenowy,  pilot wycieczek.

Jest to trzeci kurs przewodnicki organizowany przez OROT -  (poprzednie przeprowadzone w latach 2010-2011 i  2012 – 2013) i pierwszy organizowany przy współpracy Biurem Podróży ALMATUR Opole – firma które ma wieloletnie doświadczenie w działalności turystycznej, jak i  w organizowaniu profesjonalnych szkoleń dla kadry turystycznej.

Kurs będzie trwał do 20.11.2021 z przerwą wakacyjną. To 133 godziny szkolenia teoretycznego, 32 godziny szkolenia praktycznego. Zajęcia prowadzone przez fachowców od lat związanych z turystyka i szkoleniem kadr.

Jeśli ktoś jest zainteresowany uczestnictwem w Kursie Przewodników Turystycznych prosimy o kontakt mailowy:

 

Projekt pn. _Zachowanie dziedzictwa kulturowego architekta Karla Friedricha Schinkla w gminie Popielów - renowacja zabytkowego kościoła w Kurzniach i działania edukacyjno-informacyjne w województwie opolsk.png

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe