Polecamy

 

  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • RS
  • FR
Serwis internetowy Visitopolskie
Logo Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

„Podziel się historią” – początek wielkiej wystawy

Posiadasz archiwalne zdjęcia Krapkowic? A może inne pamiątki związane z tym miastem? Chcesz nieodpłatnie przedstawić te artefakty szerszemu gronu? Krapkowicki Dom Kultury i gmina Krapkowice ogłaszają zbiórkę „Podziel się historią”, której celem jest stworzenie stałej wystawy w krapkowickiej Baszcie. To przygotowania do stworzenia centrum lokalnej historii.

Akcja „Podziel się historią” to prośba kierowana do mieszkańców, którzy mogą być w posiadaniu przedmiotów, fotografii czy pamiątek obrazujących pewne aspekty życia mieszkańców Krapkowic: życia rodzinnego, służbowego, życia przy codziennych obowiązkach domowych. Często drobiazg, jak filiżanka po babci, stara widokówka czy guzik z munduru dziadka może okazać się ciekawym eksponatem wystawy. Jeśli są Państwo w posiadaniu pamiątek, przedstawiających wartość historyczną i chcą Państwo podzielić się tymi artefaktami zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów 515 518 344, 694 781 971.

Centrum lokalnej historii powstaje w najbardziej reprezentatywnym zabytku Krapkowic, czyli Baszcie. Jest to miejsce, które od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród gości odwiedzających naszą gminę. Charakter Wieży Bramy Górnej pozwalają na organizację wystaw, spotkań oraz wydarzeń związanych z historią oraz szeroko rozumianą sztuką w niezwykłej oprawie XIV-wiecznych murów.

Szczegóły zbiórki oraz jej regulamin znajdują się na stronie www.krapkowice.pl.  Serdecznie zapraszamy do współpracy.

_Podzielsię historią_.png

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe